Choć na rynku istnieje wiele metod wybielania zębów, które mogą być wykorzystywane w domu to nie ma bardziej skutecznego leczenia od tego, które przeprowadzane jest w specjalistycznym gabinecie dentystycznym. Wiedza stomatologów w zakresie bezpieczeństwa szkliwa oraz niezawodnych środków stosowanych do wybielania może okazać się zbawienna. W końcu to właśnie dentysta wie, jak wybielić zęby, by efekt utrzymywał się na długo.

Niezastąpiona wizyta u stomatologa

Proponowane metody leczenia w gabinetach stomatologicznych opierają się na wiedzy dentystów. Trzeba pamiętać, że wybielanie zębów jest zabiegiem znacznie ingerującym w jakość szkliwa, stąd nie bez znaczenia są stosowane w tym celu środki. Wśród metod proponowanych przez kliniki dentystyczne znajdują się specjalistyczne nakładki na zęby oraz licówki. Pierwszy sposób wybielania zębów jest mało inwazyjny i wymaga od pacjenta systematyczności. Specjalnie przygotowane nakładki nasączone są środkami, które skutecznie niwelują przebarwienia i przywracają naturalną biel zębom pacjenta. Nakładki mogą być noszone w domu, po wcześniejszym instruktażu ze strony dentysty.

Zęby białe na długo

Walka o białe zęby może także odbywać się za pomocą licówek. Są one szczególnie polecane osobom, których zęby są zniszczone lub w wyniku nieodwracalnych zmian stały się martwe. Licówki nakładane są przez stomatologów w przeciągu 2-3 wizyt w gabinecie, po wcześniejszym wyleczeniu zębów oraz przygotowaniu ich do założenia koron wybielających. Na założenie licówek może pozwolić sobie niemal każdy, ponieważ zdecydowanie się na tą formę wybielania nie musi od razu angażować wszystkich zębów jednocześnie. Wybielanie można wykonywać etapowo.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...