Choć wydawać by się mogło, że profilaktyka zakażeń jamy ustnej obejmuje jedynie domowe metody, takie jak tradycyjne mycie zębów to specjalistyczne gabinety stomatologiczne mają dodatkową propozycję dla swoich pacjentów. Higienizacja jamy ustnej pozwala nie tylko opóźnić powstawanie ubytków, lecz także doskonale dba o wygląd zębów. Jej wykonanie nie jest bolesne, a sam zabieg składa się z czterech specjalistycznych etapów. Na czym one polegają?

Jak wygląda higienizacja?

Stomatologia estetyczna to szeroka dziedzina, która obejmuje szereg zabiegów dotyczących dbania o zdrowy wygląd zębów. Jednym z jej elementów jest higienizacja, którą wykonuje wykwalifikowana higienistka stomatologiczna. Pierwszym etapem zabiegu jest usuwanie kamienia nazębnego za pomocą specjalnego narzędzia, które robi to w sposób bezbolesny. Kamień nazębny jest rozbijany, a następnie usuwany z powierzchni szkliwa za pomocą wody. Samo niwelowanie jego obecności w jamie ustnej jest bardzo ważne, ponieważ jest on przyczyną powstawania infekcji, a także nieświeżego oddechu.

Nie tylko usuwanie kamienia

Kolejnym etapem higienizacji jest piaskowanie zębów, czyli usuwanie resztek drobin, które pozostawił kamień na zębach. Gładka powierzchnia szkliwa podlega następnie polerowaniu za pomocą specjalistycznych środków, a na samym końcu wykonuje się lakierowanie. Sama higienizacja ma za zadanie zapobiegać powstawaniu chorób zębów, przez co powinna być wykonywana regularnie. Zabieg ten proponowany jest zarówno przez tradycyjne gabinety stomatologiczne, jak i profesjonalne placówki.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...