Kliniki stomatologiczne mają w swoim zanadrzu bogaty katalog usług, które proponują swoim pacjentom. Mowa nie tylko o skutecznym leczeniu uzębienia oraz korygowaniu jego ubytków, lecz przede wszystkim o możliwości zadbania o piękny i zdrowy wygląd zębów. W tym celu dentyści decydują się na podjęcie skomplikowanych zabiegów, które mają przywrócić dawny uśmiech swoim pacjentom. Dziedzina medycyny, która zajmuje się wyglądem jamy ustnej i zębów nosi nazwę stomatologii estetycznej. Co wchodzi w jej skład?

Zabiegi przeznaczone dla każdego

Najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym w ramach stomatologii estetycznej są licówki. Ich zakładanie wymaga odpowiedniego przygotowania zębów, jednakże sama licówka jest receptą na wyleczenie wielu problemów ze szkliwem. Pacjenci decydują się na ten zabieg w ramach poprawy kształtu uzębienia, a także jako substytut dla tradycyjnych metod wybielania. Licówki porcelanowe i licówki kompozytowe ściśle przylegają do powierzchni uzębienia i w zależności od wykorzystanego materiału imitują naturalne szkliwo. Wybielanie zębów przy ich pomocy jest bardzo skuteczne, ponieważ efekt utrzymuje się przez lata, a same licówki na zęby są odporne na przebarwienia.

Uśmiech jest wizytówką człowieka

Stomatologia estetyczna to przede wszystkim kompleks zabiegów, które mają pomóc pacjentom odzyskać piękny uśmiech. Koronki na zęby zakładane podczas zabiegów są ściśle dostosowane do kształtu szczęki pacjenta, tak by przez wiele lat służyły mu w codzienności. Zarówno licówka kompozytowa, jak i korona porcelanowa mają za zadanie poprawiać wygląd zębów, jednocześnie dbając o zdrowe szkliwo.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...